Цією історією ми розпочинаємо цикл публікацій «Герої серед нас», присвячених рятувальникам Енергодара
Мабуть, жителі енергетичної столиці не раз чули про нелегкі трудові будні співробітників служби порятунку, про допомогу, яку вони надають людям. Особливо зараз, коли через негоду на трасах автомобілі разом із їхніми власниками опиняються у снігових пастках, або ж любителі зимової рибалки дрейфують у морі на кризі. А численні побутові пожежі чи займання лісових масивів, дорожньо-транспортні пригоди та інші складні випадки. Героїв служби з надзвичайних ситуацій ніщо не може зупинити! Але наразі ми пропонуємо вам по-новому поглянути на життя рятувальників. Поговоримо про свідомий вибір професії, сімейні цінності, щоденні ризики та роботу, яка змінює світогляд.

У першій статті охоче знайомлю вас, шановні читачі, з рятувальником, за плечима якого понад 18 років військового стажу – командир відділення 13-ї державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, старший прапорщик служби цивільного захисту Сергій Олександрович Попов.
Народився та виріс Сергій у Кам’янці-Дніпровській, де й закінчив загальноосвітню школу № 1. У 1999 році його призвали на службу до Збройних Сил України. Саме тоді юнак зрозумів – майбутнє за військовими, а його трудова діяльність буде спрямована на захист та порятунок людей.
Після служби в армії перше робоче місце Сергій отримав у пожежній частині № 26 міста Енергодар (нині ДПРЧ-13). Задля цього у 2001 році він став курсантом навчального пункту Управління державної пожежної охорони УМВС України в Запорізькій області, де за короткий час опанував робочу спеціальність «пожежний-рятувальник» та з упевненістю розпочав свою трудову діяльність.
Сумлінно працює й сьогодні. Зараз вогнеборець обіймає посаду командира відділення і несе відповідальність за своїх підлеглих – на Сергія покладені обов’язки з навчання, дотримання дисципліни та готовності чергового караулу до виконання дій за призначенням. Також він має слідкувати за стройовою виправкою, зовнішнім виглядом підлеглих та дбайливою і правильною експлуатацією пожежної техніки і спорядження.
За роки служби Сергій має неабиякий життєвий та рятувальний досвід. Під його керівництвом було ліквідовано понад 450 пожеж, врятовано життя десяткам людей, сотні разів надано оперативну допомогу при автомобільних аваріях, а також збережено значну площу Кам’янсько-Дніпровського лісового господарства шляхом недопущення розповсюдження вогню на більшу територію під час пожеж у лісі. За ці рішучі та сміливі дії вогнеборець неодноразово нагороджувався подяками Головного управління ДСНС України у Запорізькій області та грамотами керівництва підрозділу.

«Це досвідчений, вимогливий до себе та до особового складу керівник, який завжди готовий простягти руку допомоги у нелегкий час. Любить свою роботу та виховує молоде покоління рятувальників у найкращих традиціях», – саме так характеризують його колеги-побратими.
«Робота є робота, але все ж родина – на першому місці!» – стверджує сам рятувальник. Сергій разом з дружиною виховує двох прекрасних доньок: Богдану та Олександру. Дівчата навчаються у школі, мають добрі знання та відмінну поведінку. Олександра мріє закінчити школу із золотою медаллю, а ось старша Богдана планує продовжити династію Попових – стати рятувальником, бо це благородна професія, яка рятує людське життя та допомагає вирішити складні життєві ситуації.
Сім’я Попових пишається своїм сином, чоловіком та батьком! Вони безмежно люблять його, підтримують і завжди чекають на його повернення після нелегких трудових буднів.
Коли запитала у Сергія: «Чи хотів би ти змінити своє життя?» – він впевнено та без вагань відповів: «Звичайно ні! Я задоволений тим, як складається моя доля. Маю все, що хотів, а чого ще не маю, те обов’язково отримаю!».
Наприкінці нашої розмови рятувальник побажав кожному читачеві міцного здоров’я, берегти себе і своїх близьких, а також, щоб кожний день ставав ще кращим та щасливішим, ніж попередній.

Ольга Коваль